Перейти до основного вмісту

Значення періодичного закону.

 Значення Періодичного закону

Відкриття Періодичного закону та створення періодичної таблиці хімічних елементів має величезне значення для розвитку науки.
 
Періодичний закон:
 
  • систематизував і узагальнив всі відомості про хімічні елементи та їх сполуки, об'єднав їх в єдине ціле;
  • пояснив різні види періодичності в зміні властивостей елементів і утворених ними простих і складних речовин;
  • дозволив передбачати існування невідкритих хімічних елементів і прогнозувати їх властивості;
  • послужив базою для вивчення будови ядра атома і електронних оболонок.
Сам Дмитро Іванович Менделєєв, передбачаючи розвиток науки, писав: «Періодичному законові майбутнє не грозить руйнуванням, а тільки надбудова і розвиток обіцяються».
Розвиток Періодичного закону
За часів Д. І. Менделєєва основною властивістю атомів хімічних елементів вважалася атомна маса. Періодичний закон у формулюванні Д. І Менделєєва звучить наступним
чином:
Властивості елементів, а також склад і властивості утворених ними простих речовин і сполук перебувають у періодичній залежності від величин їх атомних мас
Пізніше було вивчено будову атома, і стало ясно, що основною характеристикою атома хімічного елемента є не величина його атомної маси, а величина позитивного заряду ядра. Періодичний закон стали формулювати інакше. Сучасне формулювання є наступним:
Властивості хімічних елементів і утворених ними речовин перебувають у періодичній залежності від величин зарядів ядер їх атомів.
Причиною періодичної зміни властивостей хімічних елементів і утворених ними речовин є будова зовнішніх енергетичних рівнів електронних оболонок атомів, що періодично повторюються.    
Заряди ядер атомів елементів, розташованих в ряд, зростають безперервно. Пояснити причини періодичності вчені змогли тоді, коли вивчили будову електронних оболонок атомів.
Завдання:
 Дізнайтесь з інтернету про те, які заклади освіти, науково-дослідні інститути мають ім'я Менделеєва, які поштові марки і монети випущено на честь ученого, періодичного закону і періодичної системи. Зробіть повідомлення про результати свого пошуку.

Перегляньте відеоурок за посиланням👇

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Хімічні елементи

Від стародавніх мислителів у хімію перейшло крім слова «атом» слово «елемент», що означає – «складова частина». Філософи стародавньої Греції вважали, що всі речовини побудовані з чотирьох елементів, взятих у різних пропорціях. Це – земля, повітря, вогонь і вода. У XVII столітті англійський вчений Роберт Бойль спростував вчення про чотири елементи. У давні часи люди були знайомі з 11 хімічними елементами. Починаючи з XVIIІ століття кількість відомих елементів швидко зростає. Нині їх відомо 112. Упродовж 1998-2000 років вчені добули елементи з порядковими номерами 114, 116, 118. У природі існують різні атоми або хімічні елементи, які відрізняються між собою зарядом ядра, атомною масою, здатністю сполучатися з іншими атомами та інше. Заряд ядра визначається числом протонів, що міститься в ньому. Для хімічної класифікації атомів важливий саме заряд ядра. Вид атомів із певним зарядом ядра називають  хімічним елементом . Цікаво відзначити, що поза Землею у межах, досяжних для спостереження,

Біогаз

  Альтернативні джерела енергії на сьогоднішній день — не примха, а сувора необхідність. Високі (і продовжуючі рости) ціни на електрику і газ сильно б’ють по кишені і змушують підприємців шукати оптимальну заміну традиційним способам обігріву та освітленню площ. Перспективним, вигідним і зручним варіантом може стати біогазова установка. Така споруда дозволяє утилізувати відходи, а також отримувати на виході метан і екологічно чисте добриво — суцільна вигода, як не крути. Традиційно в сільській місцевості існує кілька способів опалення приміщення і нагріву води: за допомогою природного газу, електрикою або по-старому — дровами. Перший спосіб зручний в тому випадку, якщо неподалік є газове родовище, в іншому випадку доводиться доплачувати ще за транспортування. Але навіть з переплатою такий варіант вигідніше, ніж використання електроприладів, накручуючих лічильник так, що бюджет тріщить по швах. Що ж до дідівського методу — ціна також залежить від транспорту. Будь-яке перевезення, будь т